Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła już po raz kolejny otrzyma dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to największy w Polsce program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspierający biblioteki i czytelnictwo w Polsce. Dzięki kwocie 15.000 złotych zakupione zostaną nowości książkowe, elementy wyposażenia i oprogramowania biblioteki. Już niedługo przeprowadzone zostanie ogólnoszkolne głosowanie na zakup nowości, podczas którego uczniowie będą mogli podać tytuły interesujących ich książek. Warto nadmienić, iż nasza piękna nowo wyremontowana i wyposażona biblioteka przyciąga naszych uczniów i rozwija w nich zainteresowanie literaturą. Możemy być dumni, bo nasza szkoła to ZACZYTANA szkoła.
Aktualności
PO RAZ KOLEJNY ZDOBYLIŚMY DOTACJĘ!
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE KLAS I-III
8Nasza szkolna przygoda ze sztuką rozpoczęła się od magicznego spotkania z baśniami i legendami! Podczas pierwszych zajęć dzieci wcieliły się w bohaterów znanych utworów przedstawiając m.in. „Kopciuszka”, „Czerwonego Kapturka”, „Trzy Świnki”, „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”. Każda historia została opowiedziana w wyjątkowy sposób – pełen emocji, ekspresji i dziecięcej kreatywności. Było mnóstwo radości, śmiechu i teatralnej magii. To dopiero początek naszej artystycznej przygody! Przed nami kolejne inspirujące spotkania, pełne twórczej ekspresji i zabawy!
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA- KONKURS
43Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy 6 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz doskonalenie umiejętności głośnego czytania z zachowaniem zasad poprawnej wymowy, dykcji i intonacji. Konkurs stał okazją do zapoznania uczniów z fragmentami cennych tekstów literatury dziecięcej: „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’go, „Piątki z Zakątka” K.Drzewieckiej, „Przygody z duchami” I.Czarkowskiej. Zwycięzcami konkursu zostali:
- na poziomie klas I: I miejsce Laura Olszewska, II miejsce Alicja Stefankiewicz,III miejsce Antonina Mendryk
- na poziomie klas II : I miejsce: Anna Jakubowska, II miejsce: Daria Szypulińska,III miejsce: Marika Płuciennik,
- na poziomie klas III: I miejsce Pola Madziar, II miejsce Nikolaos Haralabidis,III miejsce: Marcin Rejmer, Filip Ślęzak. Serdecznie gratulujemy!
DZIEŃ KOBIET U PRZEDSZKOLAKÓW
75Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W przedszkolnej sali radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane na tę okazję zabawy i konkurencje. Dzieci odwiedziła tego dnia mama naszej uczennicy Julii, która zajmuje się fotografią. Podczas zajęć p. Klaudia opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i wykonała przedszkolakom przepiękną sesję fotograficzną, na której efekty z niecierpliwością czekamy. Świętowanie tego wyjątkowego dnia, to doskonały sposób do kształtowania od najmłodszych lat nawyku pamiętania o ważnych datach i obdarowywania miłymi gestami i upominkami swoich najbliższych.
DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
33„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Ranga tego wydarzenia w naszej szkole nigdy nie spada. Co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i większych kobiet. Nasi mężczyźni zachowali się jak dżentelmeni, a Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania. Ten dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech na twarzy każdej Pani i Dziewczyny gościł do końca dnia. Dziękujemy!
NIEBEZPIECZE ZJAWISKA W INTERNECIE
3W naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące uzależnienia od internetu oraz cyberprzestępczości, które dla uczniów klas 6-7 poprowadził funkcjonariusz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Dzięki jego wiedzy, doświadczeniu oraz praktycznym wskazówkom uczniowie mogli lepiej zrozumieć zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z sieci, a także dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Spotkanie było nie tylko interesujące, ale przede wszystkim bardzo pouczające i uświadamiające młodzieży, jak unikać zagrożeń online. W klasach 4-5 zajęcia o tej tematyce przeprowadził Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadzącemu dziękujemy za profesjonalizm, zaangażowanie i cenną wiedzę, która z pewnością pomoże naszym uczniom podejmować bardziej świadome decyzje w świecie cyfrowym. Liczymy na dalszą współpracę i kolejne spotkania edukac
KOŁO GOSPODARSTWA DOMOWEGO
1Podczas zajęć uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności kulinarne, przygotowując, smażąc i dekorując pyszne naleśniki. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia dotyczącego przepisu oraz zasad bezpieczeństwa podczas smażenia. Na zakończenie wszyscy wspólnie zasiedli do stołu, aby ze smakiem zjeść przygotowane przez siebie naleśniki. Atmosfera była bardzo radosna, a uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także nauczyli się praktycznych umiejętności kulinarnych. Zajęcia były doskonałą okazją do integracji oraz rozwijania samodzielności i odpowiedzialności w kuchni.
,,TĘCZOWA KAPUSTA"- KOŁO EKOLOGICZNE
3Młodzież podczas zajęć miała możliwość zbadania odczynu pH różnych substancji codziennego użytku (kwasu octowego, soku z cytryny, roztworu sody oczyszczonej, popularnego środka do czyszczenia łazienek i odtykania kanalizacji. Do określenia pH posłużył wywar z listków czerwonej kapusty. Wśród wszystkich znanych warzyw ten naturalny wskaźnik wykazuje się największą zmiennością barw, tj. od jasnoczerwonego w środowisku silnie kwaśnym, poprzez czerwonoróżowy i fioletowy (odczyn słabo kwaśny, obojętny i słabo zasadowy) do niebieskiego, a następnie zielonego w środowisku alkalicznym. Za zmianę kolorów roztworów odpowiedzialne są antocyjany występujące w soku z czerwonej kapusty. Na zajęciach było naukowo, kolorowo i wesoło.
,,KWADRANS Z KSIĄŻKĄ" W ŚWIETLICY
7Podczas realizacji założeń projektu świetlica wypełniona była magią dzięki książce pt. „Szary Domek" K.Szestak. To piękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, samotności i odkrywaniu swojego miejsca w świecie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historii tytułowego Szarego Domku, który czuł się niepotrzebny i smutny, aż do momentu, gdy w jego życiu pojawiły się nowe, wyjątkowe postacie. Po przeczytaniu fragmentów książki rozmawialiśmy o emocjach bohaterów, znaczeniu przyjaźni i o tym, że każdy z nas jest ważny i wyjątkowy. Po lekturze przyszła pora na twórcze zajęcia – dzieci rysowały i lepiły z plasteliny swoje wymarzone domki, wymyślały dalsze losy bohaterów i dzieliły się swoimi refleksjami. Wspólne czytanie i rozmowy pokazały nam, jak ważne jest dostrzeganie piękna w sobie i innych. Dziękujemy wszystkim za cudowny czas i zapraszamy na kolejne spotkania pełne książkowych przygód! A.Sońko i J.Zaborska.
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE- ZAPRASZAMY!
Przedstawiamy ofertę zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2024/2025. Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne i skierowane do wszystkich chętnych uczniów. Aktywne uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych pozwala dzieciom rozwijać różnorodne talenty i zainteresowania, wspiera zdrowie fizyczne i sprzyja prawidłowej postawie, kształtujE pozytywne nawyki, zachęca do kreatywnego myślenia, uczy pracy w grupie i nawiązywania nowych znajomości, sprzyja samodyscyplinie i budowaniu pewności siebie. Czekamy na Was!
,,ZACZAROWANA ZAGRODA" W KLASIE 2A
50Lektura „Zaczarowana zagroda” zainspirowała uczniów klasy 2A do wykonania lapbooka. Praca była podsumowaniem zajęć o krainie wiecznych lodów. Znalazły się w nim informacje na temat Antarktydy, zwierząt żyjących na tym kontynencie, a przede wszystkim najważniejsze informacje dotyczące życia i funkcjonowania pingwinów. Praca nad lapbookiem okazała się bardzo ciekawa i twórcza. Pozwoliła uczniom na uzupełnienie i poszerzenie swojej wiedzy, utrwalenie wiadomości o lekturze, a także na wykorzystanie swoich zdolności manualnych.
I EDYCJA SZKOLNEGO MASTERCHEF
MATEMATYKA INACZEJ...
7Pączki na matematyce??? Owszem i to wyłącznie takie, które spalają energię 😁.
W ,,Tłusty Czwartek” na lekcjach matematyki uczniowie klas 5-tych i 6-tych "konsumowali" pączkowe zadania, łamigłówki oraz sudoku. Obliczaliśmy również, jak długo trzeba biegać, by spalić zjedzone pączki. Nauka poprzez zabawę przynosi szereg korzyści uczniom w każdym wieku.
,,ZŁOTY MIKROFON"- MAMY SUKCES!
7Dnia 26.02.2025 odbył się VII Konkurs Piosenki ,,Złoty Mikrofon”, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły w składzie: Jagoda Kuśmierek z klasy 2a, Amelia Berezowska z klasy 3b, Dominik Buczna z klasy 2a. Zaprezentowali się rewelacyjnie zajmując następujące miejsca; I miejsce Jagoda Kuśmierek z piosenką ,,Parasolki”, II miejsce Amelia Berezowska z piosenką ,,Będę nauczycielką", wyróżnienie otrzymał Dominik Buczma z piosenką ,,Żyj do przodu". Serdecznie gratulujemy!!!
PIELĘGNUJEMY TRADYCJE
15Tłusty czwartek to zdecydowanie najsłodszy dzień w roku. Dlatego w naszej szkole hucznie celebrowaliśmy święto pączka. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy, zgodnie z tradycją, zajadali się bezkarnie pysznymi pączkami z różnorodnym nadzieniem. Było pachnąco, smacznie i radośnie!
TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU
46W tym dniu dzieci miały okazję poznać tradycję i obrzędy związane z obchodami ,,TŁUSTEGO CZWARTKU”. Dowiedziały się jak wyglądały pierwsze pączki, jakie są ich rodzaje i nadzienia. Nie zabrakło zabaw dydaktycznych oraz plastycznych z pączkami w roli głównej. Aby tradycji stało się zadość, w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków i faworków, za które bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków!
KONKURS LITERACKI KLAS TRZECICH - WYNIKI
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim Twórczości Astrid Lindgren. Nasza szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna; Dawid Zubrycki i Leon Matus. Z radością informujemy, że nasze dzieci zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU
43Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W środę 26 lutego przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność wychowawczynie zorganizowały nietypowe zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. Wśród działań podejmowanych w tym dniu były zabawy w paleontologów, co rozbudziło w dzieciach fascynację odkrywania i dociekania zaistniałych dawniej zdarzeń. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć zgłębiły i zainteresowały dzieci tematem życia dinozaurów, ich funkcjonowania i wyginięcia. Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właśc
,,WIOSNA W POEZJI"- KONKURS
Zachęcamy uczniów klas I- III do wzięcia udziału w konkursie. Dzieci zainteresowane konkursem i chcące pochwalić się umiejętnościami recytatorskimi prosimy o zgłaszanie się do wychowawców klas. Udział w konkursach może pomóc uczniom w zwiększeniu pewności siebie. Pokazuje im, że są w stanie osiągnąć sukces i pokonać wyzwania. Nawet jeśli nie wygrają, sam fakt wzięcia udziału i pokazania swojego potencjału może znacząco wpłynąć na ich poczucie własnej wartości. To ważne doświadczenie, które może być przydatne w przyszłości. Zapraszamy!
,,CIEPŁO DLA MIASTA"- RAJD PTTK
13W sobotnie przedpołudnie uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami koła turystyczno-krajoznawczego p. M. Domagalską i p. M. Gotowicką byli uczestnikami rajdu pod patronatem stargardzkiego oddziału PTTK pod hasłem "Stargard tajemniczy-ciepło dla miasta". W tym dniu gościliśmy w progach stargardzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Geotermii Stargard ,,GERM - ENERGY". Celem wycieczki było przybliżenie wszystkim uczestnikom rajdu tematu ogrzewania całej infrastruktury Stargardu oraz zwrócenie uwagi na działania podejmowane przez nasze miasto w zakresie ochrony środowiska i wykorzystania źródeł energii odnawialnej. Na zakończenie spotkania czekał na wszystkich ciepły poczęstunek oraz pamiątkowy brelok. Dziękujemy za możliwość udziału w tym spotkaniu.
Archiwum Aktualności