W dniu 28.02.2024 roku w stargardzkim Starostwie Powiatowym w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i podsumowanie XVII edycji Powiatowego Konkursu na KOMIKS „SuperEKObohater ratuje świat”. Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły NADIA SOKALSKA i VIKTORIA VOLIKOVA z klasy 5c otrzymały nagrody WYRÓŻNIENIA”. W konkursie wzięło udział 66 uczestników indywidualnych ze szkół miasta Stargard, powiatu stargardzkiego, Choszczna i Nowego Czarnowa. Naszą szkołę reprezentowały także: Lilianna Czyżowicz z kl. 5b, Lena Kucharczyk i Zuzanna Jędruszczak z kl. 5c. Uczennice te otrzymały od organizatora konkursu - PODN Stargard, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace plastyczne – komiksy, powstały na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczyciela Sławomira Nowickiego. Nagrodzone prace można oglądać do końca marca 2024 roku w gmachu stargardzkiego starostwa.
POZNAJEMY ZAWÓD FOTOGRAFA
12Naszych przedszkolaków odwiedziła ciocia Weroniki, jednej z uczennic oddziału 0a, aby opowiedzieć o swoim zawodzie fotografa. Pani Ala opowiedziała dzieciom o swoim zamiłowaniu do robienia zdjęć, zaprezentowała aparat, którym pracuje oraz sprzęt niezbędny do wykonania sesji zdjęciowej. Najciekawszym punktem spotkania była jednak sesja zdjęciowa podczas, której dzieci wcieliły się w role modeli, modelek i fotografów. Wszyscy stwierdzili, że fotografia to nie taka prosta sprawa. Dzieci z niecierpliwością czekają na efekty swojej pracy, ponieważ pani Ala w prezencie opracuje wykonane przez nich zdjęcia. Dziękujemy na ciekawe spotkanie!
NASZA REPREZENTACJA
W dniu 28.02.2024 odbył się etap wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu z matematyki.
Powiat stargardzki reprezentowało tylko 6 osób, w tym dwie uczennice z naszej szkoły: Julia Baumgart i Emilia Ksiądz. Trzymamy za Was kciuki!
CHARYTATYWNY KIERMASZ SŁODKOŚCI
9W dniu 27 lutego 2024 r. w naszej szkole zorganizowany został kiermasz słodkości, ciast, ciasteczek, rogalików i bułeczek, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na leczenie małej stargardzianki Hani Dyby. Każda z klas włączyła się bardzo aktywnie do akcji i przyniosła upieczone ciasta. Podczas charytatywnego kiermaszu udało się zebrać kwotę 2502, 25 złotych. Środki te zostaną przekazane na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba. Charytatywny kiermasz spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Dziękujemy wszystkim za Wasze piękne, otwarte serca i chęć pomocy! Pamiętajmy, że miarą naszego człowieczeństwa jest wielkość troski i wrażliwości wobec drugiego człowieka”.
INFORMATYKA INACZEJ...
16Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 1A poznali historię komputera, podstawowe zasady działania i jego budowę. Ten trudny temat przybliżył uczniom tata uczennicy Pan Jacek Żmudzki, który w przystępny sposób przedstawił historię komputerów i ich udoskonalanie na przestrzeni lat. Następnie opowiedział nam o zastosowaniu, budowie i zasadach działania współczesnych komputerów. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się, że podstawą całej idei istnienia komputera oraz komunikowania się z nim jest kod (konkretnie dwa znaki: 0 i 1). Największą radość i ciekawość wzbudziło w uczniach samodzielne poznawanie wnętrza komputera jego małych, a jakże znaczących elementów. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi za ciekawe zajęcia i zapraszamy ponownie!
,,DZIECI PANA ASTRONOMA" W KLASIE 1A
Now
22Naukowy zawrót głowy powstał za przyczyną opowiadania W. Chotomskiej pt: „Dzieci Pana Astronoma”. Uczniowie poznali zawód astronoma, astrologa i astronauty. Dowiedzieli się, że lecąc w przestrzeń kosmiczną mogą doświadczyć wrażeń dostępnych tylko dla nielicznych, obserwować piękno gwiazd i planet z innej, niż ziemska perspektywy. Wyniki ich eksperymentów i obserwacji prowadzonych na stacji kosmicznej, w bazach księżycowych czy planetarnych pozwalają poszerzyć naszą wiedzę o Kosmosie, o Ziemi i o nas samych. Uczniowie dowiedzieli się, również do czego służy rakieta, łazik kosmiczny, satelita, a na zajęciach techniczno-plastycznych wykonali makiety Układu Słonecznego, które później prezentowali. Efekty pracy uczniów można obejrzeć na wystawie w sali lekcyjnej.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
15Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym ,, Pasowaniu na Czytelnika”. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. Uczniowie złożyli przysięgę na czytelnika, wypożyczyli pierwsze książki z bibliotecznych zbiorów, rozwiązali literackie zagadki. Każdy otrzymał piękną książkę w prezencie, w związku z uczestnictwem szkoły w ogólnopolskiej akcji ,, Mała książka - wielki człowiek".
,,PROJEKT Z ZUSówką''- REALIZACJA ZAJĘĆ
Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w zajęciach na temat ubezpieczeń społecznych, które poprowadził p. Dariusz Dąbek kierownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Stargardzie. Młode pokolenie nie powinno wchodzić w dorosłość bez podstawowej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wiedza, ta stanowi bowiem ochronny parasol przed zdarzeniami, które mogą spotkać każdego np. utratą pracy czy niezdolnością do jej wykonywania. Stąd też pomysł na uczestnictwo w inicjatywie „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.
KOSMOS I JEGO TAJNIKI
9Przez ostatnie kilka dni uczniowie klasy 1 c zgłębiali wiedzę o Układzie Słonecznym. Poznali planety, gwiazdę jaką jest Słońce oraz Księżyc. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji o Mikołaju Koperniku i jego teorii, mówiącej, że to nie Słońce krąży wokół Ziemi, ale Ziemia wokół Słońca. Podsumowaniem wszystkich wiadomości było wykonanie w grupach makiety Układu Słonecznego. Każda grupa z ogromnym zapałem przystąpiła do pracy, której efektem są genialne makiety utrwalające wiedzę uczniów na temat kosmosu. Każda z prac jest pomysłowa i inna, dzieci miały okazję połączyć naukę z zabawą.
MAMY II MIEJSCE W KONKURSIE O ASTRID LINDGREN
Uczennice naszej szkoły Zofia Jęchorek oraz Barbara Wiśniewska uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Astrid Lindgren zorganizowanym w SP 7 w Stargardzie. Dziewczynki musiały wykazać się nie tylko wiedzą o jednej z najbardziej znanych pisarek dla dzieci, ale również znajomością utworów "Mio, mój Mio" oraz "Rasmus i włóczęga’’. Dziewczęta reprezentując nasza szkołę zajęły zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!
ZDROWE, KOLOROWE ŚNIADANIE
16W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Odpowiednie żywienie oparte na naturalnych produktach zmniejsza ryzyko nadwagi i chorób, a jednocześnie podnosi odporność. Na zajęciach koła ekologicznego uczniowie wykonali piękne, zdrowe, kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Dzieci wykazały się kreatywnością oraz znajomością produktów spożywczych. Na kanapkach zagościła pasta z czarnych oliwek oraz awokado, różne odmiany serów i wędlin, łosoś, warzywa czerwone i zielone, a także sałata i szczypiorek. Tak wykonane przekąski ucieszyły całą społeczność szkolną, każdy mógł spróbować zdrowego drugiego śniadania. Było smacznie i pachnąco.
POMÓŻMY HANI !!!
Szanowni Państwo, Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Drodzy Uczniowie nasza szkoła bierze udział w zbiórce funduszy na leczenie małej Hani – stargardzianki, która walczy z nowotworem oczu. Zapraszamy do aktywnego wsparcia naszej inicjatywy jaką jest kiermasz słodkich wypieków w dniu 27.02.24r.(wtorek) w godzinach 9.00- 15.00. Wszystkie zebrane fundusze przekażemy na konto fundacji siepomaga.pl.
KLASA 2B Z WIZYTĄ W ,,FILARACH"
27Dzieci uczestniczyły w warsztatach chemicznych i zwiedzały muzeum. Doświadczenia powodują wzbudzenie zaangażowania w proces zdobywania wiedzy, kształtują również pozytywny stosunek do nauki. Wszystkim bardzo podobały się takie aktywne zajęcia. Celem wyjścia była również integracja zespołu klasowego, zacieśnianie relacji koleżeńskich i rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata. Było wesoło, twórczo i ciekawie.
KREATYWNE ZAJĘCIA W KLASIE 1A
6Tworzenie daje dziecku radość, poczucie ważności, siły sprawczej, przez co staje się zdolne do rozwoju. Aby nie zaprzepaścić tego i wspólnie z dziećmi czerpać radość z rysowania, malowania, czy tworzenia należy naturalną u dziecka skłonność do ekspresji plastycznej stale rozwijać i pogłębiać. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Uczniowie klasy 1A podczas lekcji poznawali kolejne ciekawe techniki plastyczne. Tym razem były to papierowe kwiaty - stokrotki. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy i z pomocą wychowawcy wykonały piękne kwiaty, które będą ozdobą ich mieszkań.
LEKCJA MIKROSKOPOWANIA
14Klasa 5b i 5c wykorzystując Ekopracownię i jej bogate wyposażenie utrwalała umiejętności mikroskopowania realizując temat o grzybach. Uczniowie wykonali preparaty z żywych drożdży spożywczych oraz obserwowali budowę komórkową tych organizmów. Podziwiali, również okazy innych grzybów takich jak: hubiak pospolity, pieczarki, boczniaki. Dowiedzieli się także jak ważne znaczenie mają porosty do monitorowania czystości powietrza i w jaki sposób po ich budowie można poznać jego jakość. Taka lekcja biologii zostawia w pamięci ciekawe doznania i sprawia, że nauka staje się przyjemnością.
DZIEŃ KOTA U PRZEDSZKOLAKÓW
26Obchody Dnia Kota w przedszkolu to świetna okazja do rozwijania u dzieci empatii, uwrażliwiania na potrzeby zwierząt. Tego dnia nie mogło zabraknąć w Kalendarzu Dni Nietypowych u naszych przedszkolaków, które poszerzyły swoją wiedzę na temat tych milusińskich stworzeń. Poruszone zostały ważne kwestie dotyczące opieki nad kotami, zasad odżywiania i ich charakteru. Dzieci miały okazje poznać różne rasy kotów zarówno domowych, jak i dzikich przy wykorzystaniu różnych metod i technik pracy. Dni takie to świetna okazja do połączenia edukacji z zabawą.
POZNAJEMY ZAWODY
11Przedszkolaków odwiedził tata Tymka, pan Filip Więckowski, który opowiedział im o swoim zawodzie pracownika budowlanego. Zapoznawanie z zawodami od najmłodszych lat to ważny etap w edukacji. Spotkanie z panem Filipem rozpoczęło się od prezentacji, na której przedstawione zostały m.in. zdjęcia z realizacji inwestycji, które wykonywał pan Filip. Dzieci miały okazję poznać sprzęt budowlany i elementy stroju pracownika budowlanego, które z ochotą przymierzały. Największą atrakcją spotkania była wspólna praca, każde dziecko kolejno wkręcało śrubkę przy użyciu wkrętarki, które utworzyły napis „0A”. Następnie przedszkolaki przeplatały między wkrętami sznurek. Efekt wspólnej pracy zachwycił wszystkich. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci złożyły podpisy na koszulce pana Filipa i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkania takie jak to pomagają dzieciom zrozumieć świat pracy i poznawać tajemnice poszczególnych zawodów.
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ,,PROMYK"
Zapraszamy uczniów na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w ramach Programu ,,Szkoła, Rodzina, Środowisko”. Poszczególne zajęcia zaplanowane są w wymiarze jednej godziny tygodniowo, możemy się na nich uczyć, bawić i doskonalić swoje umiejętności. W załączniku umieszczony został harmonogram planowanych zajęć. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów!
Archiwum Aktualności