• Aktualności

            • BEZPIECZNIE NA DRODZE

              Naszych przedszkolaków odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej w Stargardzie p.Marcin Siek. Głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Spotkanie zakończyło się dla dzieci miłym akcentem, gdyż przedszkolaki otrzymały odblaski oraz kolorowanki. Wizyta ta była rozpoczęciem tygodniowego cyklu spotkań ze Strażą Miejską w naszej szkole.

            • MAMY SREBRO W PŁYWANIU!

              W dniu 23.10.2023r odbyły się igrzyska dzieci w pływaniu. Sportowcy ze szkoły pływali różnymi stylami pływackimi oraz sztafecie. Świetnie spisały się dziewczęta zajmując drugie miejsce, a tym samym zdobywając wicemistrzostwo powiatu stargardzkiego. Chłopcy natomiast uplasowali się na miejscu piątym. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Maria Piechowska, Lilia Szagdaj, Hanna Graczykowska, Wiktoria Wolańska, Natalia Kudła, Zuzanna Pater, Wojciech Betke, Marcel Lonty, Jan Pozdrowicz, Filip Pietrzak, Antoni Kisiel, Sebastian Kępka, Kacper Cierpich, Gabriel Bołuć. Gratulujemy wspaniałego występu!

            • NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

              Miło nam przekazać  wspaniałą informację, że dzięki wsparciu Rady Rodziców do biblioteki szkolnej trafiło 90 sztuk kolorowych, pięknie wydanych, ciekawych  lektur.  Zostaną  one teraz oprawione i wkrótce udostępnione uczniom. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie, a uczniów zapraszamy do przygody z ciekawą lekturą!

               

            • POZNAJEMY LAS

              Klasa III b na zajęciach przyrodniczych stworzyła makietę przedstawiającą wielopiętrowość lasu. Każde pudełko wypełniły materiały naturalne, które uczniowie przynieśli z jesiennych spacerów z rodziną. Dzieci segregowały przyniesione materiały, określając do jakiej warstwy lasu należą. Następnie uczniowie układali je warstwa po warstwie tworząc w ten sposób własną makietę lasu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, efekt końcowy jest wspaniały. Makiety ozdabiają salę lekcyjną, a naturalne zapachy przypominają nam spacery i piękno polskiej jesieni.

            • ,,GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"

              W ramach programu profilaktycznego "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW" poprowadzonej przez psycholog p. Milenę Strefner-Sudnikiewicz   uczniowie klasy 1a rozwijali umiejętności rozpoznawania, odczuwania i określania emocji,  zauważenia ich w momencie powstania oraz  sposobów radzenia sobie z nimi. Uczniowie zrozumieli, że każdy człowiek wypełniony jest różnymi emocjami. Odczuwanie nawet tych nieprzyjemnych emocji nie jest niczym złym i każdy ma do tego prawo.

            • HISTORIA ZACHODNIOPOMORSKIEJ KOLEI

              Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Marzeną Kacperską oraz panią Joanną Zaborską odwiedzili tabor kolejowy w Szczecin Wzgórze Hetmańskie. Opieką objął uczniów pan Krystian, który wprowadził dzieci w tajniki pracy na kolei i zawodu maszynisty. Zwiedziliśmy lokomotywownię, a także pojazdy kolejowe oraz nowoczesne Centrum Szkoleniowe Polregio wraz z symulatorem dla maszynistów – gdzie dzieci wcieliły się w role prawdziwych maszynistów. Uczniowie poczuli również historyczny klimat zwiedzając pod przewodnictwem pana Zdzisława Izbę Historii Kolei Na Pomorzu Zachodnim. Wizyta była bardzo udana i ekscytująca, warto też nadmienić, że niektórzy z nas po raz pierwszy mieli okazję podróżować pociągiem. Uczniowie pełni wrażeń stwierdzili, że praca na kolei jest trudna i bardzo odpowiedzialna.

            • DZIEŃ KRAJOBRAZU

              W tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu włączyła się klasa 5a odbywając spacer do jednego z 16 Gryfików. Gryfiki są umieszczone w  ważnych dla naszego miasta miejscach. Tak powstał Szlak Stargardzkich Gryfików. To właśnie one – symboliczne Gryfiki pokazują, w których czasem pozornie mało istotnych miejscach, znajdowały się kluczowe dla poprzednich pokoleń kościoły, cmentarze i inne ważne budowle. Zachęcamy do spaceru tym szlakiem, tropiąc za pomocą kodów QR, odnajdziecie ślady po „Aptece pod Lwem”, synagodze, młynie miejskim i domu kata. 

               

            • ,,JESIENNE MISECZKI"- WARSZTATY CERAMICZNE

              Uczniowie klasy 1 A uczestniczyli w warsztatach ceramicznych i poznali tajniki pracy z gliną. Dzięki spotkaniu z Panią Weroniką uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zastosowania i obróbki gliny. Podczas bezpośredniego kontaktu, z tym plastycznym tworzywem, uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości. Uczniowie zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli, w przyszłości, tworzyć własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Podczas warsztatów wykonali jesienne miseczki przy użyciu darów jesieni. Warsztaty ceramiczne bardzo podobały się uczniom do tego stopnia, że w wolnym czasie wykonali kreatywne kubeczki, miseczki, ludziki itp. Było wesoło i twórczo!

            • UCZNIOWIE KLASY 4B I 5B W ,,MORSKIM CENTRUM NAUKI"

              Znaleźliśmy  tu ponad 200 eksponatów, które pozwoliły nam zgłębić wiedzę między innymi na temat aspektów życia na wodzie, pod wodą i na statku. Tutaj zobaczyć = dotknąć, a wszystko dzięki oryginalnym interaktywnym eksponatom. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaangażowanie zwiedzali centrum. To była wspaniała zabawa. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. To niezapomniane wrażenia  morskiej przygody. Wrócimy tutaj na pewno. 

               

            • PRZEDSZKOLAKI W RESCUELAB

              Przedszkolaki wybrały się z wizytą do Centrum Edukacyjno- Szkoleniowego RescueLab na zajęcia dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się kim jest ratownik wodny i jaka jest jego rola na kąpielisku. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym i dowiedziały się kiedy się go wykorzystuje. Zajęcia, w których brały udział dzieci pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach dzieci wypracowują sposób radzenia sobie w nagłych sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

            • MAMY SUKCES !!!

              Z satysfakcją i radością informujemy o naszym sukcesie! Nasz projekt pn. „EKOLOGICZNY ZAKĄTEK - "Zaczarowany Ogród" przy Szkole Podstawowej nr 10 w Stargardzie”, złożony do WFOŚiGW w Szczecinie w ramach programu Szkolny EkoOgród, otrzymał dofinansowanie w wysokości 147 806,12 zł (90%). Budżet projektu: 164 229,02 zł. Projekt dotyczy utworzenia przyszkolnego EkoOgrodu – miejsca, które będzie stanowiło  dla dzieci narzędzie edukacji ekologicznej, źródło zabawy oraz stymulacji wszechstronnego rozwoju. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wspierali Nas w tym przedsięwzięciu.

               

               

            • MAMY SREBRO W TENISIE STOŁOWYM!

              W dn.17.10.2023r. na Hali OSiR Stargard nasi uczniowie rozegrali Mistrzostwa Powiatu dzieci w tenisie stołowym. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Milena Lasocka, Laura Stamirowska i Natalia Kudła po dobrej grze wywalczyły drugie miejsce stając się vice mistrzyniami powiatu stargardzkiego. Drużyna chłopców w składzie: Igor Książko, Wojciech Maliczak, Jakub Harhaj po zaciętych pojedynkach zajęli dalsze miejsce. Wielkie brawa za piękną walkę dla naszych uczniów!

            • SPOTKANIE Z SOWAMI


              W ramach obchodzonego w październiku Światowego Dnia Zwierząt, przedszkolaki zaprosiły do swojej sali niezwykłych gości- SOWY. Dzieci odwiedziła Brawia, Zorza i Giga. Przedszkolaki uczestniczyły w pogadance dotyczącej życia sów, oglądały je i głaskały, poznały ich budowę oraz sposób odżywiania i zachowania. Dzieci miały okazję lepiej poznać te ptaki i dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji, który uczy również pokory i szacunku do przyrody.

            • OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA ...

              Zajęcia z historii w klasie 8a były niezwykłą lekcją, a to dzięki uczestniczącej w nich Pani Stefanii, prababci naszej uczennicy Alicji Sieradzan. Pani Stefania, przeżyła drugą wojnę światową i pamięta każdy jej moment z najdrobniejszymi szczegółami.Nasi uczniowie poczuli tragizm wojennej rzeczywistości, ciągły strach i zagrożenie. Pani Stefania podzieliła się z nami bardzo osobistymi wspomnieniami pełnymi bólu i niepewności związanymi z przeżyciami w czasie drugiej wojny światowej. Pani Stefania mówiła o biedzie i głodzie, o niemieckim wywłaszczaniu i nauczaniu, które istniało pomimo trudności.To niezwykłe spotkanie swoją obecnością zaszczyciła dyrektor W.Niewiadomska, dzieląc się z uczniami cennymi wskazówkami i spostrzeżeniami. Uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielką historii p.M.Kacperską składają Pani Stefanii serdeczne podziękowania za tę wyjątkową „żywą lekcję historii”.Dziękujemy!

            • KONKURS FOTOGRAFICZNY- ZAPRASZAMY!

                W ramach tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu zainicjowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem „Doceń lokalność”. W naszym mieście spotykamy nie tylko przyrodę, ale również wartości kulturowe i historyczne. Mając na uwadze, że krajobraz jest ważnym elementem życia ludzi, pragniemy zwrócić szczególną uwagę na elementy krajobrazu kulturowego obecnego w naszych najbliższych okolicach.

              Na terenie naszego miasta i w jego okolicach jest mnóstwo obiektów, które mogą okazać się prawdziwymi unikatami wartymi uznania.

              ZADANIEM W KONKURSIE JEST SAMODZIELNIE WYKONANIE ZDJĘCIA, zgodnie z hasłem konkursu „Doceń lokalność”

              Konkurs trwa do 18.10.2023r. Fotografie należy umieszczać w pliku JPG. Uczestnik wysyła tylko jedno zdjęcie i dostarcza wydrukowane zdjęcie  do p. Magdaleny Gotowickiej lub p. Magdaleny Piętki.  Zdjęcie z podpisem miejsca prosimy wysłać na adres:

              magdalenagotowicka@gmail.com

              Oceniać prace będzie komisja w składzie:dyrektor szkoły – W. Niewiadomska, M. Gotowicka, M. Piętka.

              Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 20.10.2023 tj.w Międzynarodowy Dzień Krajobrazu.

               

            • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE


              W dniu 10.10.23 r. na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU w sztafetowych biegach przełajowych dzieci. Rewelacyjnie spisały się obie nasze sztafety zajmując drugie miejsce w kategorii dziewcząt i czwarte miejsce w kategorii chłopców. Srebrne medalistki wystąpiły w składzie: Zuzanna Pater, Lilia Szagdaj, Hanna Graczykowska, Laura Stamirowska, Iga Formela, Róża Szagdaj, Milena Lasocka, Michalina Andrzejewska, Natalia Kudła, Amelia Nadolnik, Lena Kucharczyk. Sztafeta chłopców wystąpiła w składzie: Kacper Cierpich, Wojciech Maliczak, Bartosz Formela, Filip Pietrzak, Oliwier Kośmider, Igor Książko, Jakub Harhaj, Wojciech Betke, Maksymilian Zwierzchowski, Antoni Wojtkun, Łukasz Jaros. Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!

            • PRZEDSZKOLAKI UTRWALAJĄ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

              Naszych przedszkolaków odwiedziła przedstawicielka stargardzkiej policji mł. asp. Dorota Biernikowska. Podczas spotkania dzieciom przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Dzieci zostały ostrzeżone, aby nie ufać obcym ludziom, nie wpuszczać ich do domu oraz o innych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Poznały zasady postępowania w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Spotkanie to miało charakter profilaktyczny i z pewnością przyczyni się do utrwalenia wiedzy dzieci na temat zagrożeń, z którymi niestety mogą się spotkać.

            • SZKOLNE KOŁO HISTORYCZNE


              W Szkolnym Kole Historycznym miejsce może znaleźć każdy, kto lubi historię. Na naszych spotkaniach poszerzamy swoją wiedzę na temat historii w sposób odmienny od tradycyjnych zajęć lekcyjnych. Podczas ostatniego spotkania młodzi historycy wraz ze swoim opiekunem p. Marzeną Kacperską wyruszyli szlakiem Stargardzkich Gryfików, które symbolizują zarówno bogactwo lokalnej kultury, jak i umiłowanie unikalnej historii naszego miasta.Te urocze figurki, są ucieleśnieniem mitycznych stworzeń. Przy każdej figurce są informacje czego dotyczy dana lokalizacja. Gryfiki ustawiono bowiem w miejscach, gdzie w przeszłości znajdowało się coś zupełnie innego albo nawiązują do historycznych wydarzeń. Uczestnicy szkolnego koła historycznego z radością przeszli szlak 16 Gryfików zgłębiając lokalną historię.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie
      • 91 573 15 49
      • ul. Szkolna 2
        73-110 Stargard
        Poland
      • Pn.-Pt.: 7:00- 15:00
      • Rachunek dochodów własnych: 96 1240 3901 1111 0010 0940 6602

        Rachunek Rady Rodziców: 73 1240 3901 1111 0010 1697 1755
      • Gmina –Miasto Stargard
        Szkoła Podstawowa nr 10
        ul. Szkolna 2
        73-110 Stargard
        NIP 854-222-88-73
      • Damian Szmit

        email: iod@data.pl
      • mgr Wioletta Niewiadomska

        email:wniewiadomska@sp10stargard.pl
      • mgr Monika Berent

        email. mberent@sp10stargard.pl