Uczniowie klasy 5a w ramach lekcji historii przygotowali wystawę tematyczną. Zajęcia zbliżyły uczniów do starożytnego Egiptu i mogli oni spróbować swoich sił w piśmie obrazkowym, klinowym, a także alfabecie greckim. Do zapisu służyła własnoręcznie przygotowana tablica. Wystawę prac mogli podziwiać wszyscy uczniowie na korytarzu szkolnym.
,, KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI"- WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
1Pedagog specjalny p.E.Banach przeprowadziła w klasie 2a warsztaty pt,,Kłamstwo ma krótkie nogi". Dzieci ochoczo uczestniczyły w zajęciach, które ukazały zło jakie wywołuje kłamstwo. Uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że nie warto kłamać i nawet najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo.
PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ NA POCZCIE POLSKIEJ
3118 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, zwany również wśród pracowników poczty, Dniem Łącznościowca. Z tej okazji dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się z wizytą na Pocztę. Podczas tej wizyty dzieci poznały specyfikę pracy na poczcie, poznały drogę jaką przebywa wysłany list, paczka lub inna przesyłka. Z okazji obchodzonego święta oraz w podziękowaniu za miłą wizytę, dzieci wręczyły pracownikom poczty własnoręcznie wykonane laurki w postaci znaczka pocztowego i skrzynki na listy. Wizyta na poczcie była również okazją do utrwalenia zasad kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci wysłały do swoich najbliższych kartki wcześniej przygotowane wraz z rodzicami.
NAJLEPSI SĄ WŚRÓD NAS...!
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas... Podczas obchodów o charakterze miejsko – powiatowym wręczone zostały nagrody dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli. Wśród nich znalazł się wytypowany z naszego grona Pan Sławomir Nowicki -twórczy i kreatywny nauczyciel plastyki. Swój zawód wykonuje z pasją, pozytywnie oddziałując na twórczość artystyczną naszych uczniów organizując dekoracje, wystawy i konkursy na terenie szkoły. Pod jego kierunkiem uczniowie cyklicznie otrzymują nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych: ogólnopolskich, powiatowych i miejskich. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!
UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW
1„Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś nasze pasowanie…Uroczystość pasowania odbyła się w naszej szkole dnia 14 października 2022 roku. Uczniowie klas pierwszych przez wiele dni z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia. Odświętnie ubrani, uśmiechnięci, podekscytowani bohaterowie dnia musieli udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły składając uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i zapewne dumni ze swoich pociech Rodzice. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki, a po uroczystości pozowały do wspólnej fotografii. Kochanym Pierwszoklasistom serdecznie życzymy, żeby zawsze przychodzili do naszej szkoły z przyjemnością, żeby spędzanie w niej czasu – wśród kolegów, koleżanek i nauczycieli sprawiało im jak najwięcej radości, żeby wspólna nauka szła „jak z płatka” i była prawdziwą przygodą. Szanownym Rodzicom życzymy, żeby dzieci jak najczęściej dostarczały im powodów do dumy, a współpraca ze szkołą opierała się na wzajemnym szacunki i zrozumieniu.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
3114 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w różnorodnych inicjatywach z wychowawcą, aby szczególnie uczcić ten dzień. Były zajęcia na basenie, seans filmowy, wspólne przygotowywanie zdrowej sałatki, pieczenie babeczek, gry planszowe, gry i zabawy. Dzień był wyjątkowy, wesoły i wszystkim dopisywały humory, a uśmiech nie znikał z twarzy. Uczniom i Rodzicom dziękujemy serdecznie za pamięć i uznanie dla naszej pracy!
,,BEZPIECZNI NA DRODZE" - WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
11W naszej szkole rozpoczął się cykl spotkań z panem Marcinem Siekiem ze Staży Miejskiej Stargard związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego i utrwaliły sobie znaczenie noszenia elementów odblaskowych będąc uczestnikami ruchu. Poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy, wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Nasi uczniowie potrafią właściwie zachować się na drodze. Bezpieczna droga do szkoły to ciekawe warsztaty za które jesteśmy bardzo wdzięczni! Dziękujemy!
UCZNIOWIE KLASY 3A Z WIZYTĄ W STARGARDZKIEJ GALERII SZTUKI,,BRAMA"
19W środę 12 października 2022r. roku uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Żanetę Śniadek. Warsztaty odbyły się w Galerii Sztuki Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych - we wnętrzu zabytkowej Bramy Wałowej w Stargardzie. Uczniowie obejrzeli aktualną wystawę w galerii, po czym inspirując się nią wykonali swoje dzieła. Oczywiście wszystko pod okiem i z uwagami prowadzącej warsztaty artystki, malarki Żanety Śniadek. Podczas warsztatów dowiedzieli się także na czym polega zawód malarza artysty. Było ciekawie, pięknie i twórczo.
KOŁO EKOLOGICZNE- POZNAJEMY WŁAŚCIWOŚCI GRZYBÓW
1Na zajęciach koła ekologicznego uczniowie klas 5a i 8a dowiedzieli się jak rozróżniać grzyby trujące od jadalnych, poznali znaczenie tych organizmów oraz ich budowę. Swoje umiejętności mogli ćwiczyć na żywych okazach - sezon "grzybiarski" w pełni, więc należy to wykorzystać! Z taką wiedzą śmiało możemy wyruszyć na grzybobranie.
,,MAŁA ZIELONA PLANETA"- SPEKTAKL
,,Mała Zielona Planeta” to tytuł spektaklu, który mogli obejrzeć nasi uczniowie z klas: 1a, 1b, 2a, 3c. Spektakl przedstawiony przez aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia uczył odpowiedzialności za naszą piękną planetę. Dzieci dowiedziały się dlaczego powinniśmy dbać o czystość naszej planety, jak segregować śmieci i jakie konsekwencje ludzkiej lekkomyślności mogą w przyszłości dotknąć wszystkich ludzi i zaważyć na przyszłości naszej planety.
DRZEWA GENEALOGICZNE NASZYCH UCZNIÓW
Genealogia jako nauka pozwala nam badać więzi rodzinne miedzy ludźmi na bazie zachodzącego miedzy nimi pokrewieństwa i powinowactwa. Graficzne zobrazowanie wspólnych relacji można zaprezentować za pomocą tzw. drzewa genealogicznego. Chętni uczniowie klas czwartych w ramach zajęć historii przygotowali graficzne przedstawienia swoich rodzin. Efekt ich prac możemy podziwiać w holu naszej szkoły. Celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do odkrywania przeszłości swoich rodzin, łamanie barier pokoleniowych poprzez rozmowy ze swoimi dziadkami i pradziadkami oraz rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży więzami rodzinnymi.
DARY JESIENI...
2Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. Pani Jesień zawitała do naszej sali i dzieci mogły poznać jej skarby, które następnie wykorzystały przy realizacji pięknych prac plastycznych.
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
8Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, składając życzenia i wspólnie się bawiąc. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
16Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada na 7 października.Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. To inicjatywa skierowana nie tylko do młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a głównym mottem akcji jest hasło,, Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Patrole egzaminacyjne tego dnia odwiedziły przepytując z tabliczki mnożenia dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów. Opiekunem akcji była p. Agnieszka Januchowska- nauczyciel matematyki. Było ciekawie, twórczo a jednocześnie bardzo wesoło!
UCZĘ SIĘ Z BRATKIEM - NAUKA STAJE SIĘ ZABAWĄ!
16Klub Ortograffiti z Bratkiem otrzymał wspaniały prezent od Bratka są to piękne teczki, zeszyty, ołówki, plakaty oraz wklejki potwierdzające, że uczniowie klasy 2a należą właśnie do tego klubu i są Ortomocni. Bratek jest ich przewodnikiem po świecie emocji w bajkach terapeutycznych, towarzyszem nauki, pomocnikiem w pokonywaniu trudności w czytaniu i pisaniu. Bratek sprawia też, że każde zajęcia zmieniają się w niezwykłą przygodę.
SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO...
10Uczniowie klasy 2a dobrze wiedzą, jak zdrowo się odżywiać. Podczas tygodnia poświęconego zdrowemu odżywianiu uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do przygotowywania warzywno – owocowych sałatek. W sali unosił się wspaniały zapach jesiennych warzyw i owoców. Uczniowie pamiętali o zasadach higieny, ale również o tym, że dobry kucharz zawsze zostawia po sobie porządek. Bardzo przydatna okazała się umiejętność pracy w grupie. Po takim śniadaniu wszyscy wyszli uśmiechnięci i najedzeni. Uczniowie przekonali się, jak ważną rolę odgrywają warzywa i owoce w diecie człowieka. Jednym słowem było smacznie, zdrowo, kolorowo i wesoło!
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
15Dnia 5 października 2022r.w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci, bardzo rozważnie i kreatywnie, prezentowali swoje programy wyborcze. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego większością głosów została Martyna Tyczkowska, uczennica klasy 8a. W działaniach na rzecz społeczności szkolnej wspierać ją będą : Marika Judek, Julia Stefankiewicz, Zuzanna Jędruszczak, Marianna Lewińska, Kacper Mackiewicz oraz Mały Samorząd czyli wybrani w wyborach przedstawiciele poszczególnych klas edukacji wczesnoszkolnej. Życzymy nowemu Samorządowi zrealizowania wspaniałych pomysłów i godnego reprezentowania naszej szkoły!
,,BEZPIECZNI NA DRODZE''- dobre rady uczniów kl.2a
2Uczniowie klasy 2a odwiedzili przedszkolaków z oddziałów 0a i 0b z przygotowaną na wesoło inscenizacją ,, Bezpieczni na drodze”. Podczas spotkania przekazywali dobre rady i zasady jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych i być odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego.
SZCZECIŃSKIE PODZIEMNE TRASY TURYSTYCZNE ZWIEDZANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY 8A
9Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne w ostatnim okresie zwiedzili uczniowie klasy 8a. Są to dwie trasy, które zostały przygotowane dla turystów w największym z udostępnionych w Polsce schronów cywilnych (2,5 tys. m2 powierzchni). Umieszczony jest on na głębokości ok. 5 pięter. Całą jego przestrzeń zaaranżowano w taki sposób, aby oddawała ona charakter życia w schronie. Są tam więc liczne meble, przedmioty codziennego użytku itd. Schron można zwiedzać podążając jedną z dwóch specjalnie przygotowanych tras. Trasa „II wojna światowa” przedstawia rekonstrukcję życia w schronie podczas nalotów i omawia technikę budowania schronu. Druga trasa - „Zimna Wojna” - prezentuje historię schronu i życie codzienne z okresu zimnej wojny.
Archiwum Aktualności